Recenzje Ewa Dąbrowska Otulenie ze Wschodu Recenzja książki „Kuchnia książek” – debiutu południowokoreańskiej autorki Kim Jee Hye.
Recenzje Emilia Konwerska RZECZYWISTOŚĆ w brzuchu Annie Ernaux opisuje i przeżywa życie jako podróż między pokojami. W każdym z nich znajdują się wydarzenia najważniejsze: zamknięte drzwi na koloniach w 1958, kobieta, która w 1963 odprowadziła ją na pociąg z powodów mylnie wziętych przez autorkę za troskę, jedna noc, zmieniająca wszystko albo nie zmienia nic.
Recenzje Karina Zimniak Zanim spadnie ostatnie jabłko Specjalnością głównej bohaterki Renety, najnowszej powieści Barbary Klickiej, są początki. Na niezbyt wyraźny, a może wręcz umyślnie rozmazany obraz jej postaci składają się niekończące się pierwsze dni i tygodnie w nowych, coraz dziwniejszych miejscach pracy, do których Mira mimo wszystko próbuje się dostosować.
Recenzje Maciej Robert Mrożek. Paroksyzm emocjonalny Sławomir Mrożek to nie jest najlepszy materiał na bohatera biografii. Zwłaszcza pisanej dziś, kiedy – mogłoby się wydawać – autor Tanga został gruntownie opisany przez innych oraz przez siebie samego. Tymczasem – jakby wbrew okolicznościom – Anna Nasiłowska publikuje właśnie sążnistą (ponad siedemset stron!) biografię pisarza.
Recenzje Kamil Figas Widmo wołeczkizmu „Ideały marksistowskie zdają się infekować reakcyjną wyobraźnię bohaterów prozy Graula, a zatem i uciśnionych czungpalarmiańskich proletariuszy”.
Recenzje Jakub Skurtys Pocztówki z Szuflandii Tak jak „Pawilony” Bielickiego zjawiły się dla większości środowiska znienacka, niezapowiedziane i jako efekt długiego urabiania poety przez wydawcę, tak na „Wielki ping-pong” czekano i natychmiast wzniósł się środowiskowy szmer: ależ to jest książka! Ale dlaczego?
Recenzje Zuzanna Sala Obuchem alegorii Debiut Halber jest być może symptomatyczny dla różnych „zwrotoludowych” dykcji: na każdym kroku padają deklaracje lub sugestie chęci powiedzenia czegoś o strukturze klasowej, ale w centrum zainteresowania i tak znajduje się jakaś tożsamość jakiegoś indywidualnego „ja”, które mierzy się z jakimś idiomatycznym lękiem i wstydem.
Recenzje Paweł Mackiewicz Stempel zamojski Książnica Zamojska wydała ten bibliofilski tom w skromnym nakładzie 99 egzemplarzy, odręcznie pieczętując karty tytułowe kolejnymi numerami.
Recenzje Jakub Skurtys Skłamany poemat „Kulikowska (...) uzyskała dużą łatwość pisania dobrze, konkretnie, w punkt”– pisze Jakub Skurtys o tomie „Obóz zabaw” Justyny Kulikowskiej.