Recenzje Waldek Mazur Mistrz krótkiej formy zza wielkiej wody W „Dniu wyzwolenia” Saundersa „pstryczka w nos dostaje cała Ameryka, ale chyba mocniejszego ta małomiasteczkowa niż wielkomiejska”.
Recenzje Ewa Dąbrowska Postapo w dziwnym kostiumie Pierwsza powieść Agustiny Bazterriki, „Wyborny trup”, mogła zniesmaczać ze względu na pojawiające się w niej wątki kanibalizmu. Niegodne może nie zniesmaczają, ale też nie sposób oceniać ich w kategoriach „podobania się”. To opowieść o próbie zachowania siebie w świecie, który wydaje się zaprzeczać jakimkolwiek wartościom. Dziwna, niepokojąca i intrygująca zarazem.
Recenzje Janusz Rudnicki Miejsce, w którym miał być tytuł Sam przecież człowiek zamarznięty nie utrzyma się, nie ustoi, polski chłop łebski, wie, co robi. Snop siana sam nie ustoi, ustoi w stogu, dlatego tak je układali.
Recenzje Jakub Skurtys Spotkamy się w ciągu klikania Jakub Skurtys o „0°dll”, poematowym debiucie Patricka Leftwicha: „Niewiele debiutanckich książek poetyckich wzbudziło w ostatnich latach takie emocje w środowisku krytycznym”.
Recenzje Wiktoria Rzeszut Czy powrót do natury to jedyna droga do zrozumienia relacji międzyludzkich? „Rumowiska” Wita Szostaka to powieść statyczna, w której poznajemy bohaterów w danym momencie i razem z nimi cofamy się w poszukiwaniu źródeł, po kolei odsłaniając nowe warstwy - pisze Wiktoria Rzeszut.
Recenzje Oskar Meller Traktat o zwykłej robocie W wierszach Reznikoff rozładowuje napięcie pomiędzy ciążeniem ku prozaizacji obiektywistycznie kadrowanych obrazków a programową dla tej poetyki lakonicznością, która manifestuje się nie tyle w umiarze, ile w niezwykłej precyzji frazy. – pisze Oskar Meller.
Recenzje Ewa Dąbrowska Otulenie ze Wschodu Recenzja książki „Kuchnia książek” – debiutu południowokoreańskiej autorki Kim Jee Hye.
Recenzje Emilia Konwerska RZECZYWISTOŚĆ w brzuchu Annie Ernaux opisuje i przeżywa życie jako podróż między pokojami. W każdym z nich znajdują się wydarzenia najważniejsze: zamknięte drzwi na koloniach w 1958, kobieta, która w 1963 odprowadziła ją na pociąg z powodów mylnie wziętych przez autorkę za troskę, jedna noc, zmieniająca wszystko albo nie zmienia nic.
Recenzje Karina Zimniak Zanim spadnie ostatnie jabłko Specjalnością głównej bohaterki Renety, najnowszej powieści Barbary Klickiej, są początki. Na niezbyt wyraźny, a może wręcz umyślnie rozmazany obraz jej postaci składają się niekończące się pierwsze dni i tygodnie w nowych, coraz dziwniejszych miejscach pracy, do których Mira mimo wszystko próbuje się dostosować.