NOWY NUMER

Podróż

Otwierający numer wywiad z Andrzejem Stasiukiem to kwintesencja myślenia o podróży jako immanentnej potrzebie człowieka. Rozmowa z Małgorzatą Lebdą – o podróży, która jest misją. Teksty Katarzyny Kasi, Wojciecha Tochmana, Małgorzaty Rejmer, Pawła Sołtysa, Doroty Kotas i Krzysztofa Vargi podróżą zajmują się paradoksalnie, w sposób nieoczywisty i niekiedy bezwzględny.

03 / 04
NUMER ACRHIWALNY

Pożegnanie

Co by się stało z kulturą, co istotnego by w niej przetrwało, gdybyśmy usunęli z historii kultury i sztuki wszystkie dzieła traktujące o przemijaniu i umieraniu?

04 / 04
PRENUMERATA

ZAMÓW PRENUMERATĘ NOTATNIKA LITERACKIEGO

Zamów dziś, żeby nie przegapić żadnego numeru w przyszłym roku.

05 / 04
Wideo

Premiera Notatnika Literackiego na Festiwalu Góry Literatury

Pierwszy numer „Notatnika Literackiego” otwierała rozmowa z Olgą Tokarczuk, dlatego dziwić nie powinno, że w końcu pismo dotarło na Festiwal Góry Literatury zainicjowany przez noblistkę. Prezentacji podwójnego numeru „Notatnika” (nr 3–4), którego tematem przewodnim jest podróż, towarzyszyły głośne czytania tekstów, które znalazły się w numerze. Swoje teksty czytają: Katarzyna Kasia, Paweł Sołtys i Krzysztof Varga.

Najnowszy podcast już dostępny online!

Radio Proza: Korespondencja Różewicza z Porębskim

Zaglądamy do listów, jakie pisali do siebie Tadeusz Różewicz i Mieczysław Porębski. Ale spokojnie, wszystko za zgodą autorów. „Pisanie jest tylko dodatkiem. Korespondencja 1946–2011”, to wydana przez Warstwy i przygotowana przez Krystynę Czerni książka, która przybliża czytelnikom dwie bardzo istotne osobowości literatury i kultury polskiej XX wieku, wspomnianych Różewicza i Porębskiego. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą z Krystyną Czerni przeprowadził Emil Pasierski. Udanego słuchania!

Posłuchaj naszych podcastów na Spotify

Regularnie publikujemy nagrania ze spotkań z autorami i rozmowy o książkach

Przejdź

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać informacje dotyczące najnowszych aktualności i numerów Notatnika Literackiego, zostaw swój adres.

Twój e-mail został zapisany